Ty nejlepší korejské filmy, seriály a reality show, které letos dorazí na Netflix

Eva Lenská
Foto: Netflix

Celosvětová obliba jihokorejského obsahu stále roste. V loňském roce sledovalo korejské filmy, seriály a reality show více než 60 % uživatelů Netflixu. My se nyní zaměříme na to, co pro nás Netflix v této oblasti chystá letos. Můžeme se těšit na 34 titulů. Na své si přijdou milovníci všech žánrů.

Nové seriály i pokračování seriálových hitů

Některé nové seriály se budou zabývat tématem přežití, ať už jde o boj s monstry v temných dnech roku 1945 v seriálu Příšera ze starého Soulu (Gyeongseong Creature), boj o dech v dystopické sci-fi Rytíř v černém (Black Knight) nebo boj o záchranu Joseonu během japonské koloniální nadvlády v akčním seriálu Píseň banditů (Song of the Bandits).

Fanoušci se kromě toho mohou těšit i na návrat oblíbených hitů Sladký domove! (Sweet Home), Dezertér (D.P.) a Sláva (The Glory). Premiéra druhé řady seriálu Sláva, který byl v týdnu od 2. ledna nejsledovanějším neanglicky mluvícím seriálem, bude 10. března.

Na své si přijdou i milovníci romantiky a romantických komedií. V nejbližší době na ně čekají seriály Láska z nenávisti (Love to Hate You) a Rychlokurz romantiky (Crash Course in Romance), které mají premiéru 10. a 11. února. Určitě se však mohou těšit i na drama Čas volá tvé jméno (A Time Called You), vyprávějící o dívce, které chybí zesnulý přítel a proto se za ním vrátí v čase. Dále přijdou na řadu seriály Behind Your Touch, Destined With You, Du-na (Doona!), King the Land a See You In My 19th Life, z nichž některé ještě nemají české názvy.

Máte-li rádi příběhy plné intrik, zášti a nástrah, přijdou vám k chuti seriály Dívka v masce (Mask Girl) a Celebrita (Celebrity). O dostatek akce a napětí se postarají Čmuchalové (Bloodhounds) a apokalyptický kousek Sbohem, Země (Goodbye Earth). Do světa politiky zamíří Queenmaker. To ale není vše, ještě zbývají rodinný The Good Bad Mother a dojemný Trochu slunce každý den (Daily Dose of Sunshine).

Filmy

Nabídku filmů z Jižní Koreje otevře už v pátek 20. ledna postapokalyptické sci-fi od režiséra Vlaku do Pusanu Čung_E (Jung_E). V průběhu roku můžeme očekávat snímky Pok Sun nesmí přežít (Kill Bok Soon), který nám představí profesionální vražedkyni s rozporuplnými mateřskými instinkty, a Věřící 2 (Believer 2), pokračování akčního kriminálního thrilleru točícího se kolem drogových gangů.

Akční snímek Baletka (Ballerina) se zabývá pomstou bodyguardky a pokud vás zajímá v Koreji populární hra go, nenechte si ujít film Mistrovská hra (The Match), v němž bude soupeřit žák se svým mistrem. Již 17. února bude mít premiéru snímek Odemčená identita (Unlocked) o dívce, které se obrátí život vzhůru nohama poté, co se nebezpečný muž zmocní jejího ztraceného mobilního telefonu a sleduje každý její krok.

Reality show

V oblasti reality show se nejprve můžeme těšit na krásná a silná těla v soutěžní show Physical: Sto statečných (Physical: 100), která začne 22. ledna. Fanoušky zombíků pobaví a vyděsí hororová reality show Zombieverse a pro mladé Netflix chystá novinku Nineteen to Twenty. Výběr doplňují show o přežití na odlehlém ostrově Siren: Survive the Island a ďábelsky mazaná reality show Ďáblův plán (The Devil’s Plan), ve které půjde o chytrost a balík peněz.

Dokumenty

Nakonec se dočkáme ještě dvou úplně nových jihokorejských dokumentů. Prvním bude Yellow Door: Looking for Director Bong’s Unreleased Short Film o oscarovém režisérovi Bong Joon Hovi, který má na svědomí mega úspěšný oscarový snímek Parazit (Parasite). Druhý se jmenuje In the Name of God: A Holy Betrayal a zkoumá samozvané mesiáše“ v moderní korejské historii.

Nabídka z Jižní Koreje je vskutku bohatá. Proč je jihokorejské tvorby na Netflixu stále víc a víc? Odpověď je jasná. Diváci to milují! Don Kang, viceprezident zodpovědný za korejský obsah na Netflixu, uvedl: „Za poslední rok se korejské seriály a filmy pravidelně objevují v našem globálním žebříčku Top 10 ve více než 90 zemích a tři z nejsledovanějších pořadů Netflixu pocházejí z Koreje. V letošním roce posouváme hranice příběhů, které vyprávíme, a způsob jejich vyprávění ještě dál. S touto řadou korejských titulů bude Netflix i nadále nejlepším místem pro sledování korejských příběhů.“

Zdroj: Netflix, ČSFD, mydramalist

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.