Nad Prahou se uskuteční unikátní dronová show. Pro filmové fanoušky si ji připravili tvůrci filmu Gump – jsme dvojka

Eva Lenská
Foto: Bioscop

Již ve čtvrtek 28. března dorazí do kin po celé republice pokračování úspěšného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít, tentokrát s názvem Gump – jsme dvojka. Pro všechny fanoušky filmového pejska se navíc tvůrci ve spolupráci s hlavním městem Prahou rozhodli připravit speciální dárek ve formě dronové show věnované Gumpovu příběhu. Show se uskuteční v úterý 26. března od 19 hodin v centru hlavního města a bude zdarma.

„Dlouhou dobu se snažíme upozorňovat, snad jako všichni pejskaři a lidé, kteří mají rádi přírodu, že ohňostroje a bouchání petard na nebe a vůbec do společnosti nepatří,“ vysvětlil autor knižní předlohy a producent filmového Gumpa Filip Rožek. Právě jeho napadlo, že by drony mohly být zajímavou alternativou nejrůznějších petard, ohňostrojů a vůbec zábavní pyrotechniky, které mají každý rok na svědomí zvířecí životy a jejich strach. „Zkusit nahradit show na nebi drony je možná cesta, jak se ohňostrojů nadobro zbavit. Protože to, co diváci v naší show uvidí, je mnohem zajímavější a ještě k tomu absolutně bez hluku,“ dodal producent.

ČTĚTE TAKÉ: GUMP SE PO 3 LETECH VRACÍ NA PLÁTNA KIN A NEBUDE SÁM. POKRAČOVÁNÍ MÁ NOVÝ TRAILER A PŘEKVAPÍ SKVĚLÝM OBSAZENÍM

Foto: Bioscop

Hlavní město Praha takovýto přístup jen vítá. „Praha již v roce 2020 zakázala používání pyrotechniky na Silvestra a na Nový rok v centru města, v parcích a v blízkosti nemocnic, útulků pro zvířata nebo veterinárních stanic. Věřím, že dronová show by mohla být cestou, jak ohňostroj nahradit bez působení zbytečného utrpení zvířatům a stresu seniorům či dětem,“ vysvětlil pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

A souhlasí s ním i náměstek primátora hlavního města Prahy JUDr. Jiří Pospíšil. „Jsem velký odpůrce ohňostrojů a pyrotechniky, která prokazatelně přináší obrovský stres nejen psům, ale také ubližuje mnohým volně žijícím druhům zvířat. Ty pak každoročně končí v naší pražské záchranné stanici, kde je tamní pracovníci léčí a bojují o jejich životy. O desítkách psů, které pyrotechnika poleká a ztratí se jejich majitelům, ani nemluvě. Osobně bych si proto přál, aby došlo k úplnému zákazu volně prodejné zábavní pyrotechniky. Různé zkušenosti ukazují, že profesionální dronové show jsou cestou, která lidem přináší atraktivní podívanou na nebi a současně neubližuje zvířatům.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: DRAMA KOLEM KRÁLOVSKÉ RODINY: NETFLIX PŘILÉVÁ OLEJ DO OHNĚ SE SKANDÁLNÍ AFÉROU PRINCE ANDREWA A VYDÁVÁ TRAILER

V úterý 26. března se tak v Praze nad Vltavou odehraje naprosto unikátní představení. Diváky přivítá hlas Ivana Trojana, který namluvil Gumpa ve filmech, Olga Lounová zazpívá píseň z filmu s názvem Protože to nevzdám a poté se ve výšce 70 metrů objeví padesátimetrové obrazy zvířat a symbolů. „Budou to postavy, které na diváky čekají ve filmu Gump – jsme dvojka. Kromě samotného Gumpa bude na nebi i jeho filmová sestřička Kytička, poník Tomorrow, kohout Silver, nebem se na svém vozíčku projede pejsek Rufus a také se ukáže prasátko Princ,“ dodal Rožek s tím, že vše doplní hudba Ondřeje Brzobohatého, který stojí také za hudební částí celého filmu.

Celá zhruba dvacetiminutová show k filmu, jehož první díl v režii F. A. Brabce vidělo v kinech přes 200 000 diváků, bude podle tvůrců nejlépe vidět z náplavky na Rašínově nábřeží a ze Smíchovské náplavky ve směru proti proudu řeky.

Zdroj: Tisková zpráva Bioscop

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.