Aristokratka ve varu hlásí sto tisíc diváků. Ti chválí Lewandowskou i Lišku. Ve filmu hraje také Helena Vondráčková

Eva Lenská
Foto: Evolution Films / Zuzana Panská

Komedie pro celou rodinu, tak hodnotí velká část diváků nový film Jiřího Vejdělka Aristokratka ve varu, který měl premiéru v kinech 18. ledna. Během prvních dnů v kinech se na rodinu Kostků a jejich příběhy ze života na zámku přišlo podívat více než 100 000 lidí nejrůznějšího věku. To je rozhodně velký úspěch!

Film baví nejen dospělé, ale i děti a mládež. Velkou měrou k tomu přispěla Simona Lewandowska, která ztvárnila postavu divoké Denisky, diváci ale vyzdvihují také roli pana Krásy (Pavel Liška), či paní Tichou (Eliška Balzerová) i s její typickou ořechovkou.

Na slavnostní premiéru filmu, který vznikl podle knižní předlohy jednoho z nejprodávanějších současných autorů Evžena Bočka, dorazili téměř všichni představitelé hlavních rolí. A také sám autor knižní série o Marii Kostkové z Kostky. „Natáčení Aristokratky ve varu bylo vůbec nejdelším, které jsme u nás na zámku zažili. Všichni od herců po štáb byli ale tak milí a sympatičtí, že jsme ty tři týdny nějak přežili,“ svěřil se s vtipem sobě vlastním píšící kastelán Evžen Boček, který na zámku Milotice na jihu Moravy působí už od roku 1992.

ČTĚTE TAKÉ: ARISTOKRATKA VE VARU NEVAŘÍ Z VODY, ALE Z OŘECHOVKY. DIVÁKY ČESKÝ FILM BAVÍ VÍC NEŽ JEDNIČKA A V KINĚ SLAVÍ ÚSPĚCH

Aristokratka ve varu
Foto: Falcon

Film viděl poprvé s ostatními až na premiéře v Lucerně a po projekci jásal. „Musím říct, že se mi pokračování líbilo ještě víc než první film. Dokonce jsem se i několikrát zasmál,“ dodal autor, který prodal více než půl milionu výtisků svých knih.

Mezi hosty zářila také zpěvačka Helena Vondráčková. Ta nejenže pro tento film přezpívala jeden ze svých největších hitů Lásko má, já stůňu, ale zahrála si v něm i samu sebe. „O knihách pana Bočka jsem slyšela už dřív, a dokonce se mi doneslo, že je tam zmínka o mně. Takže jsem byla velmi potěšena, když mi přišla nabídka, abych si v jednom z dílů zazpívala. Byla to pro mě velká čest, protože na první film, co jsem slyšela, byly ohromně pozitivní ohlasy,“ vysvětlila svoje zapojení do procesu vzniku filmu oblíbená zpěvačka, jež se objeví na scéně ve druhé polovině snímku na svatbě Petry Nesvačilové a Tomáše Jeřábka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: ŠANCE NA OSCARA JE ČESKU BLÍŽ, NEŽ SI MYSLÍTE ANEB JAK SE ČESKÁ HEREČKA STALA MANŽELKOU HVĚZDY OPPENHEIMERA

Aristokratka ve Varu. Premiéra.
Foto: Falcon

Ještě před oficiální premiérou proběhlo několik předpremiér v regionech a reakce prvních diváků byly velmi pozitivní. Například v Kyjově, kde se první den vyprodaly tři plné kinosály. Komedie Aristokratka ve varu byla první víkend naprogramována v téměř 230 kinech po celé republice. Vznikla v produkci společnosti Evolution Films, koproducenty jsou Česká televize, slovenská společnost PubRes a společnost innogy, film podpořili Státní fond kinematografie a Jihomoravský filmový fond. Distributorem je společnost Falcon. Na Slovensku měl film premiéru 25. ledna.

Zdroje: Falcon

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.
  1. Miroslav Maršál

    No s tím "hraním" paní Vondráčkové bych to zas moc nepřeháněl. Prostě stála v davu a v jednom okamžiku zpívající svůj dávný hit zvedla hlavu. Takže překvapení se možná konalo, ale u mě pouze v tom, že si to tvůrci mohli finančně dovolit.