TOP 10 seriálů pro ženy a o ženách: Nechybí drama, napětí ani romantika

Foto: Netflix

Nebaví vás projíždět Netflix a hledat, který seriál si dále pustíte, poté, co jste svůj oblíbený právě dokoukali? Máme pro vás hned 10 tipů na skvělé seriály, které vyprávějí o silných a odhodlaných ženách. 

Holky na drátě

(La Chicas del Cable/Cable Girls)

Ve Španělsku jsou dvacátá léta dvacátého století a v Madridu se zřizuje první národní telefonní společnost v zemi. V seriálu můžete sledovat čtyři ženy různého původu, které jsou najaty, aby zde pracovaly, mezitím co se snaží stíhat svou práci, přátele, rodinu i vztahy. Hlavní hrdinkou celého seriálu je Alba, která se v telefonní společnosti nechá zaměstnat pod falešným jménem a za úplně jiným účelem než ostatní, a tím je krádež. To ale ještě netuší, že jedním z majitelů společnosti je její stará láska Francisco.

Nejkrásnější věc

(Coisa Mais Linda/Girls From Ipanema)

Coisa Mais Linda je brazilský seriál od Netflixu, který má zatím dvě řady. Příběh se odehrává v šedesátých letech a vypráví o životech několika žen v Riu de Janeiru a začátcích fenoménu Bossa Nova. Seriál se také zabývá prosazováním rovnosti žen a mužů a sociální nerovností. Hlavní hrdinka Malu přijíždí do Ria za svým manželem, který ale zmizel se svou milenkou neznámo kam. Nejdřív má Malu pocit, že se jí hroutí celý život pod rukama. Brzy ale potká několik starých i nových přátel a získá novou chuť do života. Rozhodne se založit hudební klub Nejkrásnější věc (Coisa Mais Linda). Ne vše jde však podle plánu. Ona i její přítelkyně zažívají spousty zvratů v osobních životech i v kariéře. Nechybí velké lásky, domácí násilí, nemanželské dítě ani vražda.

Emily v Paříži

(Emily in Paris)

Už na začátku října jsme se dočkali nového seriálu Emily v Paříži (Emily in Paris), který nás přenese do evropské metropole lásky. Následuje divoké dobrodružství plné krásných památek a scenérií města. A samozřejmě nechybí ani téma – muži. Mladá Emily přijede pracovat do Paříže, ovšem neumí francouzsky, čímž se mnoho věcí znatelně komplikuje nejen v práci. Brzy však ukáže, že si místo v marketingové agentuře, která zastupuje významné klienty, zaslouží. Vzhledem k tomu, že tvůrcem seriálu je Darren Star, jde o dokonalou kombinaci seriálů Znovu 20 a Sexu ve městě.

Vis a Vis

(Locked Up)

Pokud jste viděli seriál Orange Is the New Black, budete tento španělský seriál milovat. Hlavní postava Macarena Ferreiro se zamiluje do svého šéfa, ten ji požádá, aby zmanipulovala účetnictví v jeho firmě a následně je poslána do vězení Cruz del Sur za daňové podvody. Tady však vládnou úplně jiná pravidla než v běžném světě. Aby Maca přežila, musí se velmi rychle přizpůsobit. Zároveň se snaží dostat z věznice ven, protože je přesvědčena o své nevinně. Na dálku se jí snaží pomoci i její rodina, která však při její záchraně překračuje ty nejnebezpečnější hranice a zahrává si s mafií.

Anne s E na konci

(Anne with an E)

Anne s E na konci je kanadský televizní seriál převzatý z dětské knihy Anne of Green Gables (Anna ze Zeleného domu) od Lucy Maud Montgomery z roku 1908. Příběh je o dívce jménem Anne, kterou si v roce 1896 adoptovali starší sourozenci Matthew a Marilla Cuthbertovi, kteří nikdy neměli vlastní rodiny a žijí celý život společně. Anne je velmi temperamentní, upovídaná a nadšená ze všeho kolem. Dříve ji v jiných domácnostech využívali jako služku, takže je nyní konečně ráda, že má svou vlastní rodinu. Zapadnout mezi místní však pro Anne není jednoduché. Čelí šikaně ze strany spolužáků a diskriminaci místních. Díky své nevídané inteligenci a schopnostem řešit problémy si však postupně své okolí získává.

Virgin River

Seriál Virgin River měl na Netflixu premiéru 6. prosince 2019. Diváci se ihned zamilovali do příběhu zdravotní sestry a porodní asistentky Mel Monroe, která se do malého městečka v severní Kalifornii přestěhovala, aby unikla své srdcervoucí minulosti. Rychle zjistí, že život v malém městě není to, co očekávala, když se setká s nevrlým místním lékařem, svým novým šéfem Docem Mullinsem, starostkou Hope, která se vměšuje do osobních záležitostí všech kolem, a bývalým vojákem a šarmantním majitelem místního baru Jackem. V seriálu se odehrává spousta lékařských ale i osobních dramat a nechybí několik postav se záhadnou nebo složitou minulostí. 

Bridgertonovi

(Bridgerton)

Drama Bridgertonovi vychází z osmidílné knižní série od Julie Quinn. Pokud vás baví seriály z 19. století nabité romantikou a dramatem, bude pro vás tento jako stvořený. Podobně jako v knihách se série zaměřuje na fiktivní rodinu Bridgertonů a na některé z nejžhavějších událostí v Londýně během regentské éry. Jako součást vysoké společnosti se Bridgertonové ocitli pohlceni mocenskými boji, milostnými spletěmi a mnoha druhy dobrodružství. Nejstarší dcera rodu Bridgertonových, Daphne, dlouho očekávala svůj sňatek. Je připravena být celý život dokonalou manželkou. Když se však setká s jedním vévodou, její plán se začne sypat jak domeček z karet.

Osudná jiskra

(Le Bazar de la charité/The Bonfire of Destiny)

Osudná jiskra je francouzská dramatická minisérie, která na Netflixu debutovala 26. prosince 2019. Seriál začíná zobrazením skutečné události, požáru v Paříži na Bazar de la Charité, který vypukl 4. května 1897 a zahynulo při něm 126 lidí. V plánu navštívit bazar má i Adrienne de Lenverpré, žena z vyšší třídy, která se snaží vymanit ze spárů svého manžela tyrana Marca-Antoine de Lenverpré. Bazar, kde vypukne požár, navštíví i její neteř, Alice de Jeansin, spolu se svou blízkou důvěrnicí a služebnou Rose Rivière. Adrienne z budovy naštěstí odešla včas, aby se setkala se svým milencem. To ale nikdo neví, a tak vymyslí plán, aby si její muž myslel, že je mrtvá. Celý děj seriálu se točí kolem následků požáru a tří žen, kterým se po této tragické události změní životy od základů.

Širé moře

(Alta Mar/High Seas)

Širé moře je španělský seriál vydaný na Netflixu v květnu 2019. Příběh se odehrává koncem 40. let na palubě luxusní zaoceánské lodi Bárbara de Braganza, jež pluje ze Španělska do Brazílie. Touto lodí cestují i sestry Eva a Carolina Villanuevovi, které se zapletou do vyšetřování záhadných úmrtí na palubě, původu ukrytého nacistického zlata a tajného mikrofilmu, který ukrývá důkazy proti některým cestujícím.

Seriál začíná, když sestry cestou na loď potkají záhadnou ženu Lusiu, které se rozhodnou pomoci a propašují ji na palubu. Později je však Lusia shozena z lodi a tak začíná vyšetřování. Postupně na povrch vyplouvají tajemství některých spolucestujících a začínají se objevovat další mrtví. Sestry musejí dávat dobrý pozor na to, komu věřit.

Vypracovaná: Podle života Madam C. J. Walker

(Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker)

Mini série Vypracovaná: Podle života Madam C. J. Walker  vypráví pravdivý příběh afroamerické podnikatelky, průkopnice a magnátky Madam C.J. Walker, která vybudovala obří kosmetickou firmu a jako první žena se v USA stala milionářkou. Na začátku příběhu je Sarah Breedlove chudou pradlenou, která si žije svůj nelehký život plný starostí. Aby toho nebylo málo, začnou jí ve velkém padat vlasy. Jednoho dne se setká s Addie, která má zázračný přípravek, který posiluje vlasy a zamezuje jejich vypadávání. Sarah se chce stát prodavačkou a vyprávět ženám svůj příběh, jak jí posilovač vlasů zabral. Ale Addie ji odmítá a sráží její sebevědomí. Na to se rozčilená Sarah rozhodne, že vyrobí vlastní produkt. Zažívá úspěchy i pády, ale je odhodlaná stát se úspěšnou podnikatelkou a prodávat své přípravky ženám tmavé pleti po celé zemi. 

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.