Co si nepustit na Netflixu? Závěrem roku se Netflixu dle českých diváků dařilo, protože oproti předchozím měsícům nevyprodukoval tolik průměrných a podprůměrných filmů a seriálů. I tak se ovšem našly kousky, na které se nejspíše diváci znovu nepodívají. I když… nejméně u dvou prosincových propadáků je to sporné, protože diváky rozdělily na dva tábory.
Leden pouze vybízí k tomu, abychom se stejně jako v předchozích měsících mrkli na hodnocení na ČSFD a zjistili, které prosincové novinky se českým divákům líbily a které naopak ne. Největším překvapením je pátá příčka, protože to ze strany Netflixu v podstatě byla sázka na jistotu, která se však pořádně nevydařila.
5. Ferry 2
Hodnocení na ČSFD: 53 %
I mistr tesař se někdy utne, což Netflix v prosinci předvedl na výbornou. Nový přírůstek do zavedené franšízy, která se točí okolo narkobarona Ferryho Boumana, je lepší průměr. Vezmeme-li v potaz, že vše započalo v roce 2019 seriálem Undercover, jenž vychází ze skutečnosti a na ČSFD dosahuje 82 %, přičemž následoval první snímek Ferry se 72 % na ČSFD a poté Ferry: Seriál s dokonce 84 % na ČSFD, je prosincová novinka smutným zklamáním.
„Zneuctění legendy. Ze zločince, který byl v Undercover, Ferrym seriálu a Ferrym filmu speciální tím, že byl tak moc cítit člověčinou (a čertovinou), se tady stal John Wick z Brabantu. Bez tohoto přepálenýho, zbytečnýho vocásku bych se úplně v pohodě obešel,” uvedl na adresu Ferry 2 jeden z diváků ve své recenzi.
4. Tábor s mámou
Hodnocení na ČSFD: 51 %
Herečka Natalia Oreiro je u nás hezkých pár let oblíbenou, zejména u starší generace. V roce 1998 jsme zkrátka telenovelu Divoký anděl sledovali skoro všichni a vůbec se za to nestyděli. Přestože je Oreiro už 47 let, stále vypadá dobře, což je asi tak jediným plusem komedie Tábor s mámou. Příběh panovačné matky, jejíž syn se chce přestěhovat k otci, a proto se rozhodne jet s ním na tábor, kde mu hodlá ukázat, že je cool, je jednoduše příšerný. Je obtížné vybrat, co je horší. Jestli malé množství vtipných momentů anebo synáček, který vám poleze na nervy. „Tábor s mámou, nebo spíše reklama na to, proč nemít děti. Dost otravné, jak ty děcka, tak celá pointa filmu,” napsal jeden divák ve své recenzi.
3. 1992
Hodnocení na ČSFD: 50 %
Šestidílná minisérie 1992 je ukázkovým příkladem kousku, který rozdělil diváky na dvě strany. Jedni se jí nemohli nabažit, díky čemuž se ve sledovanosti držela na špici TOP 10 nejméně dva týdny po svém uvedení, a druzí ji nedokázali zhlédnout do konce. Na ČSFD zaznívá, že by tomuto kriminálnímu thrilleru padlo více filmové pojetí, protože děj až moc rychle pokračuje kupředu. Někdy to nemusí být na škodu, kdyby ovšem v tomto seriálu nebylo tolik hluchých, nudných momentů. Herecké obsazení rovněž nepadlo do noty každému.
PSALI JSME TAKÉ: 5 skvělých krimi thrillerů, které můžete zkouknout po seriálu 1992: Nechybí ani nejlepší kriminální thriller všech dob
2. Moje zítřejší já
Hodnocení na ČSFD: 49 %
Thajské produkce se v poslední době zamilovaly do antologií, díky čemuž jsme se mohli v prosinci podívat na čtyřdílný kousek Moje zítřejší já. Jedná se o čtyři samostatné příběhy, které jsou propojeny pouze tématem, takže je můžete sledovat samostatně. Nic překvapivého od nich nečekejte, protože se v nich žádné překvapivé zvraty nekonají. Mohli bychom říci, že se jedná o kousek, který nepřekvapí, ale také neurazí, a proto si své diváky určitě najde.
„Thajská variace na Black Mirror, která nabízí poměrně zajímavá témata, nicméně to zpracování docela drhne a epizody by klidně mohly být kratší a údernější. Nejlepší za mě první dvě epizody. Ty další dvě už byly celkem nuda,” zmínil o antologií jeden z diváků, přičemž další má opačný názor. „Moje první setkání s thajskou produkcí dopadlo nad očekávání dobře, více či méně se mi líbily všechny 4 příběhy a ocenil bych, pokud by výhledově vznikly ještě nějaké další,” napsal.
1. Jamie Foxx: Takže, co se stalo…
Hodnocení na ČSFD: 35 %
Dlouho se nestalo, aby nejhorším kouskem měsíce byl stand-up pořad. Je otázkou, proč oscarový herec Jamie Foxx, držitel Zlatého glóbu, vybral zrovna tento způsob, aby se s fanoušky podělil o důvod, proč se na určitou dobu stáhl ze světa reflektorů a co bylo příčinou jeho hospitalizace v roce 2023. Ve zkratce ho bolela hlava, a proto požádal o aspirin. Nestihl si ho ovšem vzít, protože ztratil vědomí. Přestože byl zdravotníky nejprve poslán domů, putoval tam za chvíli zpět, přičemž doktoři jeho rodinu informovali, že krvácí do mozku. Dlouhých dvacet dní svého života si vůbec nepamatuje. Ačkoli Foxxova rodina nejprve střežila jeho soukromí, nyní herec otevřeně hovoří o tom, co se stalo. Prodělaná mrtvice ho nepoložila na lopatky, což už za pár dní po boku Cameron Diaz předvede v nové akční komedii Návrat do akce.
Zdroje: Netflix, Netflixer, ČSFD