Dobrodružné sci-fi podle úspěšné knihy českého autora míří na Netflix. Adam Sandler se v první upoutávce představuje jako Kosmonaut z Čech

Foto: Netflix

Už je to téměř tři roky, co jsme vás informovali o tom, že si populární herec Adam Sandler zahraje ve filmové adaptaci knihy Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech (Spaceman), na které pracoval v rámci své smlouvy s Netflixem. Nyní je venku konečně první ukázka.

Po šesti měsících osamělé výzkumné mise na okraji Sluneční soustavy si astronaut Jakub (Adam Sandler) uvědomí, že manželství, které opustil, na něj po návratu na Zemi možná nečeká. Zoufale se snaží napravit vztahy se svou ženou Lenkou (Carey Mulligan), a tak mu pomůže tajemný tvor z počátku věků, kterého najde ukrytého v útrobách své lodi. Hanuš (s hlasem Paula Dana) se společně s Jakubem snaží přijít na to, co se pokazilo, než bude pozdě. Ve filmu režírovaném Johanem Renckem, který natočil například seriál Černobyl, hrají také Kunal Nayyar, Lena Olin a Isabella Rossellini.

Dobrodružné sci-fi drama na motivy románu Kosmonaut z Čech od Jaroslava Kalfaře, který se natáčel i v Česku, měl být původně natočen už dříve a premiéru měl mít během roku 2021. Vše se ale díky pandemii a následné hollywoodské stávce herců a scenáristů neustále odsouvalo.

Nyní je venku konečně první upoutávka, ve které se Adam Sandler coby Jakub ve skafandru prochází říčkou protékající lesem. A i když je video hodně krátké a nic dalšího zatím neukazuje, dozvídáme se z něj alespoň datum premiéry. Kosmonaut z Čech na Netflix dorazí 1. března 2024.

Kalfař napsal román Kosmonaut z Čech původně v angličtině a poprvé byl vydán v USA v roce 2017, kde sklidil úspěch. V Česku vyšla kniha o něco později ve stejný rok a i zde sklidila pozitivní ohlasy.

Zdroj: Netflix

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.