Seriál Bariéra připomíná dobu během koronavirové pandemie. Opatření jsou tu však mnohem tvrdší

Foto: Antena 3

Pokud vám nevadí trocha sci-fi a dramatu, rozhodně nepřehlédněte španělský seriál Bariéra (La Valla). Možná vám bude připomínat období koronavirové pandemie. Natočen byl však ještě před ní.

Zemí se šíří virus, který doprovází kašel. Lidé jsou dezinfikováni a omezováni. Život, jaký znali dřív, už není. Největší nadějí je vakcína. Že vám to něco připomíná? V třináctidílném seriálu Bariéra, který je ke zhlédnutí na Netflixu s českými titulky, se toho ale děje daleko víc a opatření jsou tu hodně tvrdá.
 
Když se seriál natáčel, tvůrci neměli nejmenší potuchy o tom, že krátce po jeho vydání (19. ledna 2020), se začnou ve světě dít dost podobné věci. Proti tomu, čemu všemu musejí ale čelit hrdinové Bariéry, je pandemie koronaviru ještě slabý odvar.

V roce 2045 bylo Španělsko, stejně jako zbytek západního světa, dohnáno do diktátorského režimu nedostatkem přírodních zdrojů. Autoritářské režimy byly zavedeny jako záminka k zajištění bezpečnosti státu po třetí světové válce. Život na venkově je nemožný a ve městě bariéra rozděluje národ na ty mocné a zbytek.
 
Očima jedné rodiny vidíme Madrid rozdělený na dva světy – bohatých a chudých. Aby toho nebylo málo, v této budoucnosti se také šíří zákeřná nemoc a hledá se na ni lék. Za vědecké experimenty však platí životem nevinné děti. A tím to nekončí.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.