Naděje v láhvi. Seriál Jablečný ocet inspirovaný skutečným příběhem se pohybuje v šedé zóně

Eva Lenská
Foto: Netflix

Jablečný ocet prý pomáhá při očistě organismu a potlačuje chuť k jídlu. Netflix však nabízí poněkud jiný druh této přísady, a to seriálový. Lákavá upoutávka jakoby zdůrazňovala přísloví o tom, že lež má krátké nohy a soustředí se na příběh, který diváky přiková k obrazovce. Seriál Jablečný ocet (Apple Cider Vinegar) se odehrává v době zrodu Instagramu a zkoumá odvrácenou stránku wellness impéria. Kromě toho je inspirovaný skutečným příběhem.

Šestidílný australský seriál Jablečný ocet má na svědomí scenáristka a producentka Samantha Strauss. Pro Netflix ho natočil australský režisér Jeffrey Walker. Scénář byl inspirovaný knihou The Woman Who Fooled the World (Žena, která oklamala svět), kterou napsali novináři Beau Donelly a Nick Toscano. Tvůrci slibují silné drama o vlivu influencerek, sociálních sítí a wellness kultury.

Kromě Kaitlyn Dever, která ztvárnila hlavní hrdinku, si v seriálu zahráli také Alycia Debnam-Carey, Aisha Dee, Tilda Cobham-Hervey, Mark Coles Smith a Ashley Zukerman.

ČTĚTE TAKÉ: Peprná česká komedie, nejzábavnější film roku nebo nový Pán prstenů aneb Na co v prosinci do kina

O čem je seriál Jablečný ocet?

Seriál Jablečný ocet se odehrává v době počátků Instagramu a sleduje dvě mladé ženy, které se rozhodly vyléčit ze života ohrožující nemoci zdravým životním stylem a wellness kulturou. Cestu k uzdravení samozřejmě sdílí s globální online komunitou. Jak už ale všichni víme, na sociálních sítích je často nemožné rozlišit, co je skutečné a co ne, a to i v případě těch nejvážnějších témat.

Jedna z žen, Belle Gibson (Kaitlyn Dever), je australská wellness influencerka, která tvrdí, že se díky zdravému životnímu stylu vyléčila ze čtvrtého stádia rakoviny mozku. Zní to neuvěřitelně? To proto, že všechno je úplně jinak. Jak se ukáže, Belle ve skutečnosti nikdy nebyl diagnostikován, tudíž ani vyléčen, zhoubný nádor, o kterém vypráví světu na sociálních médiích, skrz mobilní aplikaci a vlastní kuchařku.

Podle Samanthy Strauss jde o pravdivý příběh založený na lži, o vzestupu a pádu wellness impéria i o kultuře, která ho vybudovala, a o lidech, kteří ho zbořili.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Česká novinka Radost na dosah dorazila do kin. Uslintaná neskutečně kýčovitá slaďárna, hodnotí film diváci

Proč se seriál jmenuje Jablečný ocet?

„Chtěla jsem použít něco, co by vystihlo myšlenku naděje v láhvi, a co by bylo větším pojmem než něco, co by se týkalo pouze Belle,“ vysvětlila Strauss. „Jablečný ocet má sice mnoho kladů a jeho užívání může mít určité přínosy pro naše zdraví, to však neznamená, že dokáže zázraky, například vyléčit rakovinu,“ dodala.

„V tomto seriálu jsme se snažili ukázat, že žádné z rozebíraných témat není úplně černobílé, chtěli jsme, aby se pohyboval v šedé zóně,“ prozradila ještě.

„Samantha Strauss vytvořila seriál, který je ve své podstatě palčivý, ale zároveň zábavný,“ uvedly výkonné producentky Liz Watts a Louise Gough. „Je komplexní, má spád, je kousavý a my ho milujeme,“ pokračovaly a je velmi pravděpodobné, že si tuto novinku oblíbí i diváci. Téma sociálních sítí, lživé reklamy a pochybných zázraků je totiž v současné době velmi aktuální.

Seriál Jablečný ocet bude dostupný na Netflixu, ale přesné datum vydání zatím nebylo oznámeno.

Zdroje: Tudum, The Hollywood Reporter

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.