5 nejlepších francouzských seriálů, které najdete na Netflixu: Drama z první světové války i drama podle skutečné události

Foto: TF1

Patříte mezi milovníky francouzštiny? Netflix je plný skvělých seriálů a to z různých koutů světa, Francii nevyjímaje. Pokud nevíte, na co se zrovna teď dívat, tady je 5 tipů na dobré francouzské seriály. Ve výběru nechybí horor, krimi ani válečné drama.

Osudná jiskra

Osudná jiskra (Le Bazar de la charité/The Bonfire of Destiny) je francouzská dramatická minisérie, která na Netflixu debutovala 26. prosince 2019. Seriál začíná zobrazením skutečné události, požáru v Paříži na Bazar de la Charité, který vypukl 4. května 1897 a zahynulo při něm 126 lidí. V plánu navštívit bazar má i Adrienne de Lenverpré, žena z vyšší třídy, která se snaží vymanit ze spárů svého manžela a tyrana, Marca-Antoine de Lenverpré. Bazar, kde vypukne požár, navštíví i její neteř, Alice de Jeansin, spolu se svou blízkou důvěrnicí a služebnou Rose Rivière. Adrienne z budovy naštěstí odešla včas, aby se setkala se svým milencem. To ale nikdo neví, a tak vymyslí plán, aby si její muž myslel, že je mrtvá. Celý děj seriálu se točí kolem následků požáru a tří žen, kterým se po této tragické události změní životy od základů.

Hodnocení na ČSFD: 82 %

Lupin

Na začátku roku 2021 vydal Netflix francouzský thriller Lupin, který si okamžitě získal přízeň mnoha diváků po celém světě. V prvních dílech poznáváme hlavní postavu Assanea Diopa (Omar Sy), jehož život se navždy změnil, když byl teenagerem. Jeho otec zemřel poté, co byl obviněn ze zločinu, který nespáchal. Po 25 letech chce nyní Assane svého otce pomstít. Aby toho však mohl dosáhnout, Assane se inspiruje svým oblíbeným knižním hrdinou Lupinem a jeho metodami. Letos má Lupin už tři série, které stojí za zlédnutí.

Hodnocení na ČSFD: 74 %

Bojovnice na druhou

Je září roku 1914. Již několik týdnů zuří boje. V malé vesnici ve východní Francii, pár kilometrů od německé zóny, se do centra válečných hrůz dostanou čtyři ženy, které by se za jiných okolností snad ani nesetkaly. V době, kdy zuří 1. světová válka, je třeba si pomáhat a zachraňovat druhé. Francouzsko-belgická historická televizní minisérie, která bude na Netflixu dostupná od 19. ledna, vám ukáže sílu a jedinečnost žen z různého prostředí, které společně čelí hrůzám války.

Hodnocení na ČSFD: 80 %

Rodinný podnik

Komediální seriál Rodinný podnik (Family Business), který má už tři série, režíroval Igor Gotesman. První řada se na Netflixu objevila 28. června 2019 a vysloužila si velkou přízeň diváků. Neúspěšný podnikatel Joseph (Jonathan Cohen) si myslí, že konečně dostal dobrý nápad. Když se Francie chystá legalizovat marihuanu, rozhodne se proměnit otcovo košer řeznictví na marihuanový krámek.

Hodnocení na ČSFD: 78 %

Marianne 

Marianne vás vyděsí jediným pohledem. Francouzský horor, který na Netflixu přistál 19. září 2019, vypráví o slavné autorce hororů, která se jednoho dne rozhodne vrátit do svého rodného města. Tam zjistí, že zlý duch, který ji trápí ve snech, teď dělá pořádnou spoušť ve skutečném světě.

Hodnocení na ČSFD: 72 %

Zdroj: Netflix

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.