Nejdražší seriál Netflixu se blíží. Milovníci fantasy, těšte se

Foto: Netflix

Více než 30 let po vydání prvního čísla přichází dlouho očekávaná adaptace komiksové série Neila Gaimana The Sandman. Už 5. srpna bude seriál dostupný na Netflixu.

Jde o 10dílný seriál, založený na populárním komiksu od Neila Gaimana, který je popisován jako „bohatá směs moderních mýtů a temná fantasy, v níž se hladce prolínají současná fikce, historické drama a legendy.“

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy.

Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví přes sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících.

Foto: Netflix

Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. Společnost mu dělá Johanna Constantine (Jenna Coleman) a proti nim stojí věční, Korinťan (Boyd Holbrook) či Lucifer (Gwendoline Christie).

Seriál Sandman je inspirovaný oblíbeným a oceňovaným komiksem od DC, který napsal Neil Gaiman, Autorem a výkonným producentem seriálu je sám Gaiman, kterému jako showrunneři pomáhali Allan Heinberg a David S. Goyer.

Na Netflixu od 5. srpna 2022.

Zdroje: Deadline, Netflix

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.