Johnny Depp trpí coulrofobií a doma má pár bizarních sbírek. Oblíbený herec dnes slaví narozeniny

Eva Lenská
Foto: Columbia Pictures

Dnes slaví 59. narozeniny charismatický herec Johnny Depp, kterého teď média propírají především kvůli soudním procesům s bývalou manželkou Amber Heard. My se v naší desítce zajímavostí zaměříme spíše na jeho život a kariéru. Také si povíme, jaké snímky s ním najdeme na Netflixu.

John Christopher Depp se narodil 9. června 1963 v městečku Owensboro v Kentucky. Poprvé si zahrál v hororu Noční můra z Elm Street. Hvězdou se však stal až poté, co ztvárnil Střihorukého Edwarda. Díky tomuto filmu si ho oblíbil Tim Burton, který ho pak obsadil ještě mnohokrát. Ať už má v současnosti jakékoli problémy, nelze popřít, že je to vynikající herec. Vyzkoušel si snad všechny žánry, nebál se nezávislých snímků ani kasovních trháků. Je až neskutečné, že doposud nezískal ani jednoho Oscara, přestože byl už párkrát nominován.

Na Netflixu ho můžeme vidět v těchto filmech:

  • Čokoláda
  • Krycí jméno Donnie Brasco
  • Devátá brána
  • Cizinec
  • Karlík a továrna na čokoládu
  • Čekání na barbary
Foto: Columbia Pictures

Mladý muzikant

V 15 letech odešel ze školy, protože se chtěl stát rockovou hvězdou. Po 14 dnech se sice vrátil, ale ředitel školy ho zpátky nepřijal. Poradil mu, aby raději následoval svůj sen.

Cesta k herectví

Jeho první manželka vizážistka Lori Anne Allison ho seznámila s Nicolasem Cagem, který ho přesvědčil, aby se dal na herectví. Johnny poslechl a krátce na to debutoval v hororu Noční můra v Elm Street.

Neodolatelný sex appeal

Patří mezi nejpřitažlivější herce v Hollywoodu a možná za to může i fakt, že má čerokézské, německé, irské a navažské předky.

Také jsme psali: Johnny Depp přijede do Prahy. Můžete ho vidět i vy

Foto: Iervolino Entertainment

Vlastní kapela

Hudbě se věnuje stále. Se svou kapelou Hollywood Vampires navštívil v roce 2018 i Prahu. Spolu s Alice Cooperem a Joe Perrym to v pražských Letňanech pořádně rozjeli.

Fóbie

Trpí coulrofobií, strachem z klaunů. Děsí ho zejména jejich namalované úsměvy. V dětství měl o nich noční můry.

Láska k němé tváři

Miluje zvířata. Když zjistil, že kůň Goldeney, na kterém jezdil ve filmu Ospalá díra, bude utracen, ujal se ho a poskytl mu tu nejlepší péči.

Absurdní sbírky

Má trochu bizarní koníčky. Sbírá panenky Barbie, především ty, které se podobají celebritám. Dále má kolekci historických zbraní a sbírku falešných knírů.

Čtěte také: 8 novinek, které můžete v červnu sledovat na Netflixu. O velké hvězdy nebude nouze

Foto: Saban Films

Nadaná dcera

Přestože prohlásil, že se bojí, aby se jeho děti nedaly na herectví, měl smůlu. Jeho dcera Lily-Rose Melody herectví propadla a zahrála si například ve filmech Planetárium, Šelmy a Král. Kromě ní má ještě se zpěvačkou Vanessou Paradis syna Jacka.

Nebezpečné zlozvyky

Není žádným tajemstvím, že už od 12 let bral drogy, pil alkohol a kouřil jako fabrika. S takovým životním stylem by to daleko nedotáhl. Naštěstí ho varovala smrt jeho kamaráda Rivera Phoenixe a dobrý vliv na něj měla i bývalá partnerka Vanessa Paradis. Samozřejmě, že se vzpamatoval i kvůli dětem.

Šílená dieta

Kvůli roli Barnabase Collinse v hororu Temné stíny držel přísnou dietu, protože potřeboval zhubnout alespoň 10 kg. Pil pouze litry zeleného čaje a jedl ovoce s nízkým obsahem cukru, například ananas a jahody.

Zdroje: thethingsmotleyhealthiwmbuzz, thefactsite

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.