Kvíz: Jak dobře znáte televizní pořady z devadesátek? Mladší ročníky se možná zapotí

Foto: TV Nova

V 90. letech byly televizní kanály jenom čtyři – ČT1, ČT2, Nova a Prima. Žádný Netflix, HBO, Disney Plus ani nic dalšího. I tak ale pořád na co se dívat a mnoho pořadů, na které jsme se dívali tehdy, jsou do dnes hitem.

Ať jste byli v té době děti nebo už dospělí, dívali jste se na televizi a jistě často vzpomínáte na mnoho pořadů, které v té době v televizi chodily. Ať už šlo o různé soutěžní nebo zábavní show, mnohé z nich se staly legendami a vzpomínáme na ně do dnes. Jsou ale i takové, které upadly v zapomnění.

Zavzpomínejte s námi na divoké devadesátky a zkuste si náš kvíz.

Petr Novotný moderuje Novoty.

Jak dobře znáte televizní pořady z devadesátek?

Zkuste si náš kvíz.

1 / 15

Petr Novotný měl na TV Nova několik zábavných pořadů plných scének, slavných hostů i hudebních vystoupení. Který mezi ně nepatří?

2 / 15

Televize Prima vysílala pořad o vaření. Účinkovali v něm například Martin Zounar či Mojmír Maděrič. Jak se jmenoval?

3 / 15

Televize Nova vysílala soutěž, kde museli soutěžící přidávat písmenka do políček a hádat tajenku. Jmenovala se Kolotoč. Kdo ji moderoval?

4 / 15

Televize Nova vysílala pořad s erotickou tématikou. Jednou z jeho moderátorek byla například Zuzana Belohorcová. Jak se pořad jmenoval?

5 / 15

V televizi šlo několik zábavných pořadů, kam lidé posílali svá vtipná domácí videa. Který z nich mezi ně nepatří?

6 / 15

Karel Šíp v devadesátkách uváděl několik zábavných pořadů plných scének. Který z nich neuváděl?

7 / 15

„Takže, už víme, že svět, jnééé svět, je plný vody, země, zvířat. Svět je plný rostlin, hraček, lidí, věcí. A o něm si budeme povídat přeci. A kdy? Zase příště, znova. Teď vypněte nás prosím, ať nebolí vás hlova.“ Jaký pořad končil těmito větami?

8 / 15

Televize Nova vysílala soutěžně zábavný pořad Ivana Mládka se známými hosty, scénkami a country hudbou. Pamatujete si jeho název?

9 / 15

V televizi nebyla nouze ani o zábavné pořady plné scének a televizních vystoupení. V jednom takovém pořadu četly známé osobnosti také vtipy. Na závěr pak jednoho z jejich autorů vylosovali a ten získal finanční odměnu. Jak se show jmenovala?

10 / 15

Od roku 1993 v České televizi běžela soutěž pro znalce dějepisu a odehrávala se na nejrůznějších hradech. Moderovali ji Marek Eben a Klára Doležalová. Jak se jmenovala?

11 / 15

Na TV Nova běžela oblíbená vědomostní soutěž, kterou moderoval Jan Rosák. Jak se jmenovala?

12 / 15

Kdo moderoval Carusošou?

13 / 15

V televizi běžely různé pěvecké soutěže. Kterou z nich moderoval Karel Šíp?

14 / 15

V roce 1995 Zuzana Bubílková a Miroslav Šimek uváděli pořad, ve kterém předváděli zábavné scénky a nemilosrdně v nich tepali českou politickou scénu. Jak se jmenoval?

15 / 15

V televizi od roku 1997 běžela jakási seznamka, kterou moderovali Slávek Boura a Markéta Mayerová. Na YouTube je z něj do teď spousta bizarních videí, která se stala virálem. Jak se jmenoval?

Vaše skóre je

Průměrné skóre je 80%

0%

VYZKOUŠEJTE SI I DALŠÍ KVÍZY:

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.
 1. Libor Fröhlich

  100% Ne že bych si úplně vždy vzpomněl, ale možnosti byli velkou nápovědou :)

 2. Honza Poustka

  Tak to byl uplně obohej kviz kterj uhodne každej.tak nestrašte.

  1. Marta Kratochvílová

   Podle průměrného skóre ho opravdu vážně každý neuhodl. Ale děkujeme za váš názor.