10 vánočních filmů, které vás naladí na sváteční atmosféru

Foto: Netflix

Vánoce se blíží. Nalaďte se na tu správnou sváteční atmosféru vánočními filmy. Vybrali jsme pro vás 10 kousků, které najdete na Netflixu. Nechybí mezi nimi příběhy Santy, vánoční romantika ani notná dávka fantasy.

Klaus

Klaus je španělský animovaný vánoční film z roku 2019, který napsal a režíroval Sergio Pablos. V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý, původně dosti sobecký, pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. Do chladného, temného města to přinese spousty radosti a úsměvů.

Vánoční kronika

Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. V zábavném filmu pro celou rodinu si Santa Clause zahraje Kurt Russell a Goldie Hawn zase paní Clausovou. A pozor, na Netflixu je i dvojka!

Chlapec, kterému říkají Vánoce

Film režiséra Gila Kenana vypráví o 11letém chlapci jménem Nikolaus (Henry Lawfull). Ten se vydává na ledový sever, aby našel svého tátu, který se vydal pátrat po bájné elfí vesnici Elfmág. Na dobrodružné výpravě za naplněním svého osudu, během níž potkává spoustu mystických stvoření, se může spolehnout na losa Bleska a věrného myšího parťáka.

Předvánoční večer

I když už nemá středoškolská učitelka biologie nejmenší naději, že by někdy potkala toho pravého, stane se doslova zázrak. Jsou přeci Vánoce! a jejím vyvoleným bude dokonce samotný rytíř. Rytíř, který se na zem, do amerického Ohia, dostal jako zázrakem ze 14. století a do Brooke v podání Vanessy Hudgens se po uši zamiloval.

Princezna z cukrárny

Obyčejná chicagská cukrářka a dáma, která se má stát princeznou, do sebe jednoho dne úplnou náhodou narazí a zjistí, že vypadají jako dvojčata. A tak se domluví, že si na Vánoce vymění role. Nechybí samozřejmě ani romantika. A tak není divu, že se obě vyměněné dívky zamilují. Když se ale mají vyměnit zpátky, trochu se to zkomplikuje. Princezna z cukrárny má na Netflixu ještě další dvě pokračování.

Sváteční rande

Dva nezadaní už mají po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami, a tak uzavřou dohodu a na všech oslavách v roce si navzájem dělají doprovod. Jak to tak ale bývá, nakonec přeskočí jiskra. Romantická komedie s příměsí vánoční atmosféry pobaví hlavně ženské publikum.

Pan Jangle a vánoční dobrodružství

Veselého a velice úspěšného výrobce hraček kdysi zradil pomocník, kterému věřil. Odešli mu všichni zaměstnanci a on měl sotva na nájem. O spoustu let později mu ale do života vstoupí hodná, zvědavá vnučka a dá mu novou naději. Pan Jangle a vánoční dobrodružství je vánoční muzikál pro celou rodinu.

Vánoční hrad

Úspěšná spisovatelka Sophie Brown čelí skandálu, a proto odjede do Skotska, aby tam načerpala inspiraci. Do oka jí padne starý hrad, ale když se rozhodne, že ho koupí, narazí na velkou překážu. Vévoda Myles se totiž zdráhá prodat zámek cizince a přemýšlí, jak by umanutou dámu odradil.

Vánoční princ

Vánoční princ je klasickou vánoční romancí. Nadějná mladá novinářka zažije předčasné Vánoce. Vyšlou ji do cizí země, aby ulovila sólokapra o elegantním princi a budoucím králi. Romantika samozřejmě následuje. Film je na Netflixu s českým dabingem a má i druhý a třetí díl.

Grinch

Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.