Roztomilá zvířátka ze světa Sylvanian Families se poprvé objeví na filmových plátnech ve snímku Dárek od Freyi

Eva Lenská
Foto: Bohemia MP

Za vysokými horami a hustými lesy se rozprostírá vesnička Sylvania. Bydlí v ní zvířecí rodinky, které svou roztomilostí rozpoutají představivost každého dítěte. Nenechte se však zmýlit, nejsou to jen tak obyčejné rodinky zvířátek. Právě naopak. Mají stejně jako my lidé vlastní jména, narozeniny, povolání i domovy. Poprvé tyto postavičky spatřily světlo světa v Japonsku v roce 1985 a okamžitě se staly fenoménem. Nyní se dočkaly také svého celovečerního filmu s názvem Dárek od Freyi.

Sylvanian Families, jak se těmto zvířecím rodinkám říká, byly původně vytvořeny japonskou společností Epoch v roce 1985, odkud se postupně rozšířily do celého světa. Během takřka čtyřiceti let se jich prodalo přes sto milionů kusů ve více než padesáti zemích. V Japonsku jsou tito zvířecí hrdinové natolik populární, že mají dokonce vlastní restauraci i zábavní park.

VYZKOUŠEJTE SI: KVÍZ: JAK DOBŘE ZNÁTE FILM HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI?

Přestože původní kolekce zahrnovala lesní zvířátka, jako jsou králíčci, veverky a medvědi, postupem času se vesnička rozrostla také o rodiny tučňáků, pand, klokanů nebo slonů. Každý obyvatel vesnice má navíc svůj jedinečný příběh, což ze Sylvanian Families dělá více než jen obyčejný pohádkový svět. A v něm žije i hlavní hrdinka filmu, králíček Freya.

Každoroční festival ve vesnici Sylvania se blíží, a zatímco jsou všichni nadšeni a připravují své festivalové kousky, čokoládová králičí slečna Freya se trápí tím, jaký dárek dát mamince k narozeninám. A k tomu ještě dostala důležitý úkol vybrat Strom roku, hlavní událost festivalu. Zvládne to všechno? Jaké překvapení si pro maminku připraví a který strom si letos odnese hlavní cenu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: DIVÁCI JSOU U VYTRŽENÍ. NETFLIX MLUVÍ O POKRAČOVÁNÍ SERIÁLU KORUNA O BRITSKÉ KRÁLOVSKÉ RODINĚ

Po řadě kratších seriálů a spotů se konečně Sylvanian Families objevují v celovečerním snímku. Režii si vzal na starost japonský scenárista a producent Kazuya Konaka a scénář napsal Hirotoshi Kobayashi.

Animovaná pohádka Sylvanian Families ve filmu: Dárek od Freyi se premiéry na českých plátnech dočká 6. června. Do české distribuce ji uvede společnost Bohemia Motion Pictures.

Zdroje: Bohemia MP

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.