Jen 3 % lidí dostanou šanci na lepší život. Musí ale projít složitým a nelítostným Procesem

Foto: Netflix

Zatímco elita lidstva žije v ráji na ostrově, zbytek bojuje každý den o život v přelidněných slumech. Jen 3 procenta lidí ročně dostanou šanci na lepší život. 3% je první brazilský seriál, který byl ke zhlédnutí na Netflixu. Najdete ho tam dokonce s českými titulky.

V brazilském sci-fi thrilleru 3% se odehrává jakési dělení lidstva na ty, kteří žijí ve Vnitrozemí a na ty, kteří žijí na Pobřeží. Každý rok se mohou dvacetiletí z Vnitrozemí utkat v Procesu, z nichž jen 3% jsou „ti vyvolení“, jež mají šanci na lepší život na Pobřeží, které je vyspělé, plné technologií a luxusu. Projít však zkouškou Procesu a zajistit si život v luxusu na Pobřeží není úplně snadné.

Děj se odehrává kolem několika jedinců, kteří žijí v přelidněných slumech a jakmile dovrší dvaceti let, účastní se Procesu. Všichni mají v životě jednu šanci, a když ji promarní, mohou o lepším životě jen snít. Několik hlavních hrdinů seriálu se však snaží o převrat. Někteří si jdou za svým cílem už od začátku, jiní změní názor na Proces v jeho průběhu, kdy zjistí, že vše není tak růžové, jak se zdálo a že i dokonalý život na Pobřeží má své stinné stránky. Navíc projít Procesem není žádný med.

Foto: Netflix

První série seriálu, který může v prvních dílech trochu připomínat Hunger Games, vyšla už v roce 2016 a byla natočena v poměrně dost nízkém rozpočtu. Díky popularitě, kterou si seriál získal, se však brzy začalo pracovat na dalších sériích. V srpnu 2020 vyšla poslední, čtvrtá. Pátou sérii už tvůrci neplánují, takže se nemusíte bát, že se budete dívat na neukončený seriál, kde budete muset následně čekat třeba rok na to, co se bude dít dál, jak tomu u některých bývá.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.