TOP 10 španělských seriálů s českými titulky. Nechybí romantika, krimi ani akce

Seriály
Foto: Netflix

Seznam španělských seriálů na Netflixu je poměrně rozsáhlý a nejeden z nich je nyní populární po celém světě včetně České republiky. Některé herce už známe z předchozích seriálů, a tak máme ještě vetší chuť si seriál pustit, když v něm vidíme známou tvář. Tady je 10 nejlepších z nich, které jsou na Netflixu ke zhlédnutí s českými titulky.

Papírový dům

(La Casa De Papel /Money Heist)

Skupina lupičů s mimořádnými schopnostmi, vedená tajemným „Profesorem“, obsadí Španělskou královskou mincovnu. Zde drží lidi jako rukojmí, zatímco se snaží vytisknout dostatek peněz a přiblížit se tak plánovanému útěku. V mincovně potřebují zůstat izolovaní 11 dní, aby vytiskli 2,4 miliardy eur. Jde o největší loupež Španělska.

Elite

Když se tři chudí studenti dostanou na exkluzivní soukromou školu, střetnou se zde s dětmi boháčů. Zdá se to jako klasický příběh, ale co se stane dál je skutečně nečekané. Vraždou to totiž nekončí, ale začíná! A kdo je vrah?

Vis a Vis

(Locked Up)

Pokud se vám líbil seriál Orange Is the New Black, budete tento španělský seriál milovat. Hlavní postava Macarena Ferreiro se zamiluje do svého šéfa, ten ji požádá, aby zmanipulovala účetnictví v jeho firmě. Na základě toho je poslána do vězení Cruz del Sur za daňové podvody. Tady však vládnou úplně jiná pravidla než v běžném světě. Aby Maca přežila, musí se velmi rychle přizpůsobit. Zároveň se neustále snaží dostat na svobodu, protože je přesvědčena, že je nevinná.

Holky na drátě

(La Chicas del Cable/Cable Girls)

Tento příběh nás přenáší do 20. let 20. století, kdy se v Madridu zřizuje první národní telefonní společnost. V seriálu můžeme sledovat čtyři ženy přijaté jako zaměstnankyně této společnosti. Musí stihnout svou práci, přátele, rodinu, vztahy a vůbec všechny aspekty natolik zaneprázdněného života.

Bariéra

(The Barrier/La Valla)

V roce 2045 bylo Španělsko, stejně jako zbytek západního světa, kvůli nedostatku přírodních zdrojů dohnáno k zavedení diktatury. Záminkou pro autoritářský režim bylo zajištění bezpečnosti státu po třetí světové válce. Život na venkově je nyní nemožný a ve městě bariéra rozděluje národ na ty mocné a zbytek.

Očima jedné rodiny vidíme Madrid rozdělený na dva světy – bohatých a chudých. Aby toho nebylo málo, v této budoucnosti se navíc šíří zákeřná nemoc a hledá se na ni lék. Za vědecké experimenty však platí životem nevinné děti. A tím to nekončí.

Širé moře

(Alta Mar/High Seas)

Širé moře je španělský seriál vydaný na Netflixu v květnu 2019. Příběh se odehrává koncem 40. let na palubě luxusní zaoceánské lodi Bárbara de Braganza plující ze Španělska do Brazílie. Touto lodí cestují i sestry Eva a Carolina Villanuevovy, které se zapletou do vyšetřování záhadných úmrtí na palubě, původu ukrytého nacistického zlata a tajného mikrofilmu, obsahujícího důkazy proti některým cestujícím.

Seriál začíná, když sestry cestou na loď potkají záhadnou ženu Lusiu, které se rozhodnou pomoci a propašují ji na palubu. Později je však Lusia shozena z lodi a vyšetřování začíná. Postupně na povrch vyplouvají tajemství některých spolucestujících a začínají se objevovat další mrtví. Sestry musejí dávat dobrý pozor na to, komu věřit.

Valeria

Valeria je španělský televizní seriál, který pro Netflix vytvořil María López Castañoa. Příběh vychází z románu Elísabet Benavent, En los zapatos de Valeria. Valeria je spisovatelka, která hledá inspiraci. Aktuálně prožívá životní krizi, a to nejen v psaní, ale také ve svém manželství. Oporou jsou jí její tři nejlepší kamarádky – Carmen, Lola a Nerea. Všechny se ocitnou ve víru emocí lásky, přátelství, žárlivosti nebo nevěry. Seriál je trochu jako španělský Sex ve městě.

Binec, který po tobě zůstává

(The Mess You Leave Behind/El desorden que dejas)

Tento thriller o osmi epizodách je zasazen do venkovského prostředí Galicie. V seriálu dochází k prolínání příběhů protagonistů a různých časových os. Raquel, učitelka, která právě přijela pracovat na vesnickou střední školu, nahrazuje právě zemřelou Lennie. Ta svět opustila za velmi záhadných okolností. Raquel se snaží zjistit, co se stalo, ale nakonec se sama bude bát o svůj život. Seriál napsal a režíroval Carlos Montero podle svého románu. Montero je také spoluautorem druhé série populárního španělského seriálu Elite.

Háčko

(Hache)

Hache je španělský krimi webový televizní seriál, který se odehrává ve světě obchodu s drogami v Barceloně v 60. letech. Háčko vypráví příběh Heleny, prostitutky, kterou si vyhlédne šéf zločinecké bandy Malpica, násilník se zraněnou nohou a závislostí na morfinu. Ambiciózní, tvrdohlavá a nekompromisní Helena, často nazývaná Hache (Háčko), se rychle prosadí a dostane se na samý vrchol zločinecké organizace zaměřené na obchod s drogami, která dohlíží na barcelonské přístavy coby prostředníky při pašování heroinu mezi Afrikou a USA.

Kuchařka z Castamaru

(La cocinera de Castamar/The Cook of Castamar)

Kuchařka z Castamaru je španělský romanticko-dramatický seriál, který se odehrává v 18. století na dvoře španělské šlechty. Hlavní hrdinkou seriálu je Clara Belmonte (Michelle Jenner), která po smrti svého otce prožila těžké časy a potýká se se zvláštní poruchou – nedokáže vyjít ven z domu. Přijme práci kuchařky u bohatého vévody z Castamaru (Roberto Enríquez), který před časem přišel o sovu milovanou ženu. S Diegem by se Clara mimo svou profesní roli neměla stýkat, když však vévoda ochutná její jídlo, je uchvácen. Postupně se mezi nimi začne vytvářet zvláštní pouto.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.