Nejúspěšnějším původním seriálem Netflixu se stal historický Bridgerton

Eva Lenská
Foto: Netflix/Liam Daniel

Romantická podívaná z prostředí Londýna 19. století, kterou Netflix natočil podle knižní předlohy Julie Quinn, měla premiéru 25. prosince. Prakticky od té doby se drží v žebříčku nejoblíbenějších titulů v nabídce Netflixu.

Na prvním místě nejpopulárnějších filmů a seriálů se umístil celkově v 83 zemích po celém světě včetně USA, Velké Británie, Brazílie, Francie nebo i Jižní Afriky. Netflix přitom funguje ve více než 190 zemích světa. Do první desítky se pak Bridgerton probojoval v naprosto všech zemích kromě Japonska. V České republice je seriál momentálně třetím nejoblíbenějším titulem.

Se svými 82 miliony domácnostmi z celého světa, které se na krátkou sérii v prvních 28 dnech od zveřejnění dívaly, se stal Bridgerton nejúspěšnějším původním seriálem Netflixu.

Foto: Netflix/Liam Daniel

Bridgerton má zkrátka vliv

Nevídaný úspěch seriálu dokládají také vedlejší efekty, které se projevují mimo Netflix. Například tři z knih od Julie Quinn, které se staly předlohou seriálu, jsou vůbec poprvé na seznamu bestsellerů The New York Times, a to včetně prvního dílu Vévoda a já, který se v čele prestižního žebříčku umístil po téměř dvaceti letech od svého prvního vydání.

Hudební album Bridgerton: Covers from The Netflix Series se zase od 3. ledna drží na druhé příčce v poslechovosti napříč všemi žánry na iTunes, v tuto chvíli je těsně pod albem Taylor Swift Evermore.

O herci Regé-Jeanovi Pageovi, který ztvárňuje hlavní mužskou postavu seriálu, se zase šíří zvěsti, že by mohl být novým Jamesem Bondem. Prakticky přes noc se stal hvězdou sociálních sítí a zájem médií o něj neutuchá.

A aby toho nebylo málo, Daily Mail nedávno informoval o „Efektu Bridgerton“ s odvoláním na to, že se diváci „zoufale snaží vytvořit si regentskou Anglii doma“. Podle údajů eBay narostlo vyhledávání starožitného nábytku, korzetů nebo i vistárií, což jsou ty krásně květoucí dřeviny u vchodu do domu Bridgertonových.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.