Recenze: Seriál Král: Věčný panovník má výbornou kameru, občas se v něm ale možná ztratíte

Eva Lenská
Foto: SBS

Přinášíme recenzi na jeden z neočekávanějších korejských seriálů loňského roku, který má na svědomí populární scenáristka Kim Eun Sook. Vstupte s námi do paralelního světa a poznejte krále Lee Gona a policistku Jeong Tae Eul.

Na tento seriál jsem byla velice zvědavá, protože Kim Eun Sook má na svědomí opravdu dobré projekty, ale bohužel občas selže a napíše, v mých očích, propadák jako například The Heirs. Na druhou stranu má na triku i vynikající seriály jako Secret Garden a Mr. Sunshine. Bylo tedy jasné, že jsem “Panovníka” nemohla vynechat, i přesto, že nejsem fanynkou Lee Min Ha a nevěřím moc v herecké schopnosti Kim Go Eun. Zlákal mě paralelní svět, Woo Do Hwan a také to, že téměř každý herec hraje dvě postavy.

Díky seriálu se ocitneme v Korejském království, kde vládne charismatický král Lee Gon a v Korejské republice, kde bojuje se zločinci policistka Jeong Tae Eul. V celém příběhu hraje důležitou roli také magická flétna zvaná Manpasikjeok, která má nadpřirozené schopnosti. Bohužel není celá. Jednu půlku nosí u sebe král a druhou zlotřilec Lee Lim, jenž touží po moci a zahrává si s mnoha postavami. Když byl Lee Gon malý, zavraždili mu otce a on sám málem přišel o život. Z té příšerné chvíle mu zbyla vzpomínka v podobě ztraceného průkazu zmíněné policistky, kterou hledá a jednoho dne ji najde až v paralelním světě. 

Jelikož si většina herců zahrála v obou světech, nabízí se nám velké množství zajímavých i méně zajímavých postav. Klíčovými jsou však král, jeho osobní strážce, policistka, hlavní záporák a dá se říci, že i premiérka, která se bohužel ke konci poněkud vytratí. Lee Min Ho je oblíbeným hercem mnoha dívek a dam už od dob Boys Over Flowers, a ne vždy hraje zrovna na jedničku. Role majestátního panovníka mu však padla jako ulitá. Měl na ni postavu, tvář, gesta i charisma. Kim Go Eun se proslavila díky seriálu Goblin, a mně přijde taková zvláštní. Její policistka Tae Eul byla někdy na můj vkus až příliš ubrečená.

Vzájemná chemie hlavní dvojice bohužel pokulhávala a já si občas při sledování pohrávala s myšlenkou, že bych dala přednost romanci mezi králem a jeho osobním strážcem, kde ta chemie přímo sršela, jenže gay romance by v Jižní Koreji nejspíš neprošla, alespoň ne v takovém rozsahu. Tím chci ale říct i to, že herecky byl v tomto dílku jednoznačně nejlepší Woo Do Hwan, který zářil jednak jako chrabrý osobní strážce Jo Young a pak i jako veselý a trochu ztřeštěný hlupáček Eun Sup. Jaká škoda, že je tento nadaný mládenec zrovna v armádě. Slušela by mu nějaká pořádná hlavní role. Z dam byla nejvíc okouzlující vtipná a talismany posedlá dvorní dáma, nicméně herecky byla schopná i moci chtivá madam premiérka. Bod k dobru má seriál také za policistu se zajímavou minulostí v podání Kim Kyung Nama a za úžasného koně Maxima neboli lady Maximus (čert se v tom vyznej).

Zaměříme-li se na scénář, tak musím přiznat, že nic tak chaotického, zašmodrchaného a proměnlivého jsem snad ještě neviděla. Občas jsem z toho byla jelen, a ne obyčejný, ale rovnou dvanácterák. Mnohokrát mě napadlo, jestli ta Eun Sook občas nepojídá polívku z lysohlávek, když píše. Tohle dílko by tomu odpovídalo. Přesto všechno neházejme flintu do žita a seriál do koše. Má totiž i svoje klady. Originální nápad, vynikající kameru, která udělala z každého záběru umělecké dílo, kvalitní a líbivou hudbu, krásné kostýmy a vyloženě pěkný a romantický konec. 

Na závěr ještě dodám, že tolik skryté reklamy, zejména na smažené kuře a bubble tea jsem v seriálu dlouho neviděla. Obecně platí, že méně je mnohdy více, ale víme, jak to dnes chodí. V každém případě seriál nezatracuji a pokud jste ho neviděli, neváhejte si paralelní svět vyzkoušet. Už kvůli skvělé kameře a vynikajícímu Woo Do Hwanovi.

Hodnocení: 7/10

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.