Český animák o pavoučí rodince míří na Netflix. Pobaví hlavně děti

Eva Lenská
Foto: Aerofilms

Pokud se bojíte pavouků nebo máte rovnou arachnofobii, tak tento roztomilý český animák pro vás asi nebude to pravé ořechové, nicméně Websterovi ve filmu přicházejí pobavit hlavně vaše děti. A nepůjde jen o obyčejnou zábavu, tyto pavoučí příběhy přinášejí kromě veselí a hravosti také poučení. Děti tak poznají, jaké nebezpečí na ně může číhat na internetu, nebo se naučí, jak hledat pravé přátele.

Mohlo by se zdát, že Lili Websterová (Ivana Korolová) je pavoučí holčička jako každá jiná. Spolu se svým starším bráchou Hugem (Adam Mišík), starostlivou maminkou (Ivana Chýlková), chápajícím tatínkem (Jaromír Dulava) a čipernými prarodiči (Jiří Lábus) žije v kokonu nad výtahovou šachtou, chodí do školy a ráda si hraje s kamarády.

Lili je ale neobyčejně zvídavá a odvážná, a tak se jí občas stane pořádný průšvih. Třeba tenkrát, když měla zodpovědnost za hlídání much a všechny jí uletěly, nebo když se nechala napálit podvodníkem na internetu. Humorné i laskavé příběhy propletené nečekaným dobrodružstvím se v rodinném animovaném filmu věnují každodenním dětským radostem i trápením a ukazují, že nejpevnější síť je rodina.

Film volně navazuje na populární seriál Websterovi, který má už tři řady. Roztomilé postavičky namluvili samí skvělí herci. Oblíbený herec a komik Jiří Lábus zvládl dokonce namluvit dvě, babičku a dědečka. Na toto téma prohlásil: „U mě už je to taková tradice. Třeba maminku Marge v seriálu Simpsonovi dabuju přes třicet let a ve filmu Já, padouch jsem namluvil dokonce dvojčata.“ 

Websterovi ve filmu měli v kinech premiéru 13. října loňského roku, takže se na Netflix dostávají s ne moc velkým zpožděním. Zajímavé je, že tvůrci s animákem o pavoucích navštívili i známé festivaly v Polsku, Rumunsku nebo dokonce v dalekém Chicagu. Uživatelé ČSFD snímek ohodnotili 62 %, ale těžko říct, zda nechali mluvit i svoje děti.

Na Netflixu budou Websterovi ve filmu už 31. března.

Zdroj: totalfilm, aerofilms, ČSFD

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.