TOP 5 českých komedií na Netflixu, které nezklamou a pobaví vás

Eva Lenská
Foto: Space Films

Dobrá česká komedie přijde vhod snad pokaždé. Netflix jich má v nabídce slušnou zásobu a my si nyní připomeneme ty nejlepší, které streamovací gigant nabízí. Najdete svého favorita?

Pelíšky

Začneme jednou z nejoblíbenějších komedií, která nikdy nezklame a může se pyšnit opravdu vynikajícím hereckým obsazením a hláškami, které dnes již zlidověly. Jak se slaví Vánoce na sklonku šedesátých let? Jak si navzájem rozumí tři generace? Neudělali náhodou soudruzi z NDR někde chybu? Je vídeňský nok opravdu nok a proč je tak mazlavý? Kdo viděl, chápe a potutelně se směje. Kdo neviděl, měl by to okamžitě dohnat.

S tebou mě baví svět

Tento rodinný snímek z roku 1982, natočený Marií Poledňákovou, není třeba představovat. Určitě neexistuje milovník komedií, který by jej neznal. Ač je tak známý, je natolik povedený a skvěle obsazený, že ho člověk může sledovat i poněkolikráté a pořád se nasměje. Není divu, že tento film zvítězil v anketě Nejúspěšnější česká komedie století. Je pánská jízda s dětmi pomstou manželek nebo jen prostorem pro humorné situace? Tohle humorné dílo pobaví, i když zrovna nemrzne a nepadá sníh.

Probudím se včera

Co byste dělali, kdybyste měli možnost cestovat do minulosti a změnit běh osudu? Vrátit se do doby, kdy vám bylo sedmnáct, chodili jste do třeťáku a byli šíleně zamilovaní? Nebylo by to fajn? Jenže byste se tím pádem také vrátili do totality. Museli byste si dávat pozor na pusu a nosit takové modely, které byste si dnes nevzali ani za milion. Jirka Mádl se toho nebál, vystál frontu na lepší ohoz a statečně chytal pro svou vyvolenou králíka, ačkoli si se zvířaty moc nerozumí. A jestli se ta cesta do minulosti vyplatila? To už si musíte zjistit sami.

Samotáři

Tato česká komedie, která je místy sice trochu hořká, vznikla v roce 2000, ale líbí se i dnešním mladým lidem, protože právě o mladých lidech je. Řeší se tu rozchody, hulí marihuana a pije nápoj zvaný body shot. Dialogy jsou zábavné a místy nezapomenutelné. Perličkou je, že při natáčení se na place opravdu hulila tráva a pokud to Jirka Macháček přepískl, dostal čokoládu na vystřízlivění.

Teorie tygra

Tento snímek potěší zejména muže, protože jim fandí a radí jim, jak si počínat, když mají manželku, která rozhoduje o jejich životě a nutí je být pod pantoflem. Jiří Bartoška coby veterinář Jan toho má po smrti tchána plné zuby a vzbouří se. Neváhá riskovat ani pobyt v blázinci a odmítá kastrovat kocoury. A víte, kdo za to všechno může? Papoušek, který nejspíš dostal Alzheimera.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.
  1. Jitka

    Tááák už vím na co budu dnes koukat!! Super seznam, díky.