15 nejlepších listopadových novinek na Netflixu: Seriálový majstrštyk s 92 % na ČSFD nebo jedinečné polské drama

Michaela Pašková
Foto: Alan Roskyn/Netflix ©2024

Netflix může opět jednou pořádně slavit, protože listopad byl pro něj velmi zdařilým měsícem. Úspěch zaznamenaly nejen nové kousky, ale i pokračování zavedených titulů. I když v případě jedné novinky stihl streamovací gigant své uživatele pořádně naštvat. Pokud nevíte, na co se podívat, náš přehled nejlepších listopadových kousků by vám v tom mohl snadno pomoci.

Začátek prosince pouze vybízí k tomu, abychom se stejně jako v předchozích měsících podívali na novinky, které se Netflixu v listopadu povedly. Mrkli jsme se na vaše hodnocení na ČSFD, podle něhož můžeme usoudit, že se vám listopadová nabídka streamovacího gigantu opravdu zalíbila. Pro větší přehled jsme TOP 15 nejlépe hodnocených filmů, seriálů a dokumentů seřadili od nejhoršího po nejlepší.

TOP 15 nejlepších listopadových novinek:

15. Odpočítávání: Paul vs. Tyson – dosažené hodnocení na ČSFD: 68 %
14. Kup teď: Konspirace v košíku – dosažené hodnocení na ČSFD: 71 %
13. Odložený případ: Kdo zabil JonBenét Ramseyovou – dosažené hodnocení na ČSFD: 71 %
12. Joy – dosažené hodnocení na ČSFD: 74 %
11. Kufr – dosažené hodnocení na ČSFD: 74 %

10. Císařovna (2. řada) – dosažené hodnocení na ČSFD: 75 %
9. Pan Plankton – dosažené hodnocení na ČSFD: 76%
8. Srdce se neloučí – dosažené hodnocení na ČSFD: 77 %
7. Cobra Kai (2. část 6 řady) – dosažené hodnocení na ČSFD: 77 %
6. Návrat krále: Pád a vzestup Elvise Presleyho – dosažené hodnocení na ČSFD: 78 %

5. Matky tučňáků

Dosažené hodnocení na ČSFD: 81 %

Polský seriál Matky tučňáků zabodoval nejen u diváků, ale sklízí pozitivní ohlasy i u obávaných kritiků. Není moc pořadů, které by se zaměřovaly na postižené děti, což může být jedním z důvodů, proč tato listopadová novinka tolik boduje. Režisérka seriálu, který autenticky zachycuje mateřství, při jeho tvorbě čerpala z vlastních zkušeností.

„Upřímně jsem vůbec netušil, co od Matek tučňáků čekat a dost mě překvapilo, jak vážné téma si bere na paškál a ještě víc, že ho zvládá zpracovat s takovou lehkostí a přesto mu neubírá na síle. Stále je to sociální drama, kterých v posledních letech vzniká hodně, ale Matky vynikají svojí přirozeností a uvěřitelností a v rámci tématu jsem nic lepšího dlouho neviděl (pokud vůbec),“ uvádí jeden z diváků ve své recenzi na ČSFD. Jiná divačka doufá, že díky seriálu si politické orgány v Polsku uvědomí, k čemu odsoudily rodiny s postiženými dětmi. „A ten konec, ten mě totálně dorazil,“ dodává tato divačka závěrem.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: PROSINCOVÉ NOVINKY NA NETFLIXU: VELKOLEPÝ NÁVRAT NEJSLEDOVANĚJŠÍ SÉRIE VŠECH DOB, ŠPIONÁŽNÍ THRILLER NEBO KOMEDIE S LISOU KUDROW   

4. Sprint (2. část)

Dosažené hodnocení na ČSFD: 84 %

První část sportovní dokumentární série Sprint, která se zaměřuje na sprintery z celého světa, sledovala jejich výkony během Mistrovství světa 2023. Druhá část přirozeně navázala na nedávno skončené Olympijské hry v Paříži, přičemž svým divákům ukazuje, co museli nejelitnější sportovci podstoupit, aby na trati dominovali.

„Druhá série byla podstatně kratším zážitkem; úbytek epizod nebyl ale vůbec na škodu, protože v ději tak nezbyl prostor na tklivé vzpomínky matky Noaha Lylese, které mi velice kazily dojem v průběhu předchozí řady, na druhou stranu je faktem, že se nedostalo ani na rozhovory se sportovci, na něž jsem byl zvyklý z dřívějška a kteří byli přítomni i na olympiádě. Ale buď jak buď, celou záležitost jsem si opět užil naplno a doufám v pokračování,“ zmínil jeden divák na ČSFD, který na závěr dodal: „Takhle vypadá cesta, jak si získat i diváka, který se jinak sportovním pořadům spíše vyhýbá.“

3. Arcane (2. řada)

Dosažené hodnocení na ČSFD: 92 %

Diváci pokračování hitů vždy netrpělivě vyhlížejí. Bohužel v poslední dobře se stává nepsaným pravidlem, že druhé a další řady dopadají špatně. To ovšem neplatí v případě druhé řady seriálové adaptace videohry League of Legends. Její hodnocení je stejně jako v případě jedničky vynikající. Diváci na Arcane pějí chválu, kdy kritici dokonce na Rotten Tomatoes neváhali novým dílům v hodnocení udělit 100 %.

Přestože dvojka dopadla skvěle, Netflixu se vymstil vtip bývalého generálního ředitele Riot Games Nicola Laurenta. Ten se nechal v minulosti slyšet, že se seriál dočká až pěti řad. Jeho tvrzení ovšem oficiálně vyvrátili tvůrci, což se divákům tohoto mistrovského díla samozřejmě nelíbí a zlost si vybíjejí právě na Netflixu. Zkrátka se nechtějí s příběhem Vi a Jinx nadobro rozloučit.

Podle hodnotících na ČSFD je dvojka oproti jedničce mnohem kreativnější, kdy se po vizuální stránce tvůrcům povedlo skočit na další úroveň. Jeden z diváků ve své recenzi prosí Netflix o přídavek. „To je prostě pekelně božský (nebo božsky pekelný?!) zážitek! Animace v tom nejzajímavějším a nejvíc dechberoucím provedení… za doprovodu silně návykové hudby. A to vše drží pohromadě skvěle vystavěný příběh, postavy a detaily!!! Prosím… chci víc, POTŘEBUJI VÍC!“

2. Senna

Dosažené hodnocení na ČSFD: 92 %

Netflix se svou tvorbou natočenou podle skutečných událostí často boduje. Povedlo se mu to i v případě životopisného dramatu o brazilském pilotovi F1. Šestidílný seriál Senna, který patří k nejambicioznějším projektům z produkce Netflixu, se krátce po svém uvedení probojoval do TOP 10, kdy se v době psaní tohoto článku v Česku umísťoval na krásném 2. místě.

Tvůrci se postarali, aby jejich šestidílný seriál byl co nejvíce autentický. Nejenže do jeho tvorby zapojili rodinu zesnulého Ayrtona Senny, kterému se jeho vášeň stala osudnou, ale pořádně si pohráli i s hereckým obsazením. V dnešní době nenatrefíte často na projekty, ve kterých jsou herci skutečným postavám velmi podobní.

„Už když jsem viděl, že Sennu bude hrát hvězda seriálu Dome (brazilská seriálová trefa), tak jsem si říkal, že tohle může být dobré. A je. Je to hodně dobré, s bravurním střihem a dynamickým dějem, odpovídajícím vysoko oktanové rychlosti formule 1. Naprosto sebejistá režie nás provází životem Ayrtona Senny bez jediného zaváhání, v tempu, které se zabývá tím nejdůležitějším, a to je závodění. Tunelové vidění Senny, když se řítí po okruhu, prostřihy na jeho reakce v kokpitu a prolínání s minulostí, kdy jako chlapec jezdil na motokáře patří na vrchol žánru. Palec nahoru i za scény, které si všímají rodiny včetně manželky, ale jen v krátkých sekvencích tak, abychom věděli oč jde, a přitom se nebrzdil děj. Tady není co řešit a také patřím mezi ty, kteří minisérii zhltli za jeden závod,” píše jeden z diváků ve své recenzi na ČSFD.

PSALI JSME TAKÉ: VÝBORNÉ FILMY, KTERÉ V PROSINCI ZMIZÍ Z NETFLIXU: SRDCERYVNÝ DOJÁK SE SILNÝM PŘÍBĚHEM NEBO AKČNÍ SCI-FI S JACKMANEM 

1. Naše oceány

Dosažené hodnocení na ČSFD: 96 %

První místo v TOP 15 listopadových novinek z produkce Netflixu je důkazem, že jsme národem, který zbožňuje dokumenty. Neuvěřitelných 96 % hodnotící na Česko-Slovenské filmové databázi udělili pětidílné dokumentární sérii Naše oceány, kterou namluvil bývalý americký prezident Barack Obama. Pomocí moderní špičkové technologie série překypuje ohromujícími záběry pocházejícími ze všech pěti oceánů, kdy v ní samozřejmě nechybí nejnovější vědecké poznatky.

Na ČSFD diváci dokumentární sérii označují za podmanivou a uvádějí, že produkce její tvorbu zvládla na výbornou. „Jeden z nejzajímavějších dokumentů o našich vodách, kde se nachází spousta úžasných zvířat a rostlin, která tu žijí už více než tisíce let. Doporučuju zhlédnout,” píše jeden z diváků ve své recenzi na filmové databázi.

Zdroje: Netflix, ČSFD, Rotten Tomatoes

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.