Už dnes večer zjistíme, které české filmy získají letošní ocenění Český lev. Mnoho z nich si můžete pustit na Netflixu

Foto: Český lev

Již tuto sobotu 9. března od 20.10 hodin proběhne v pražském Rudolfinu v přímém přenosu České televize na ČT1 slavnostní udílení výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev.

Nejvíce šancí na prestižní filmové ocenění mají s největším počtem nominací filmy Bratři Tomáše Mašína, Úsvit Matěje Chlupáčka, Bod obnovy Roberta Hloze, Přišla v noci Tomáš Pavlíčka a Jana Vejnara, Němá tajemství rovněž v režii Tomáše Mašína, Tancuj Matyldo Petra Slavíka a televizní seriál Volha Jana Pachla.

V hereckých kategoriích si mohou v letošním roce další lví sošku na své konto připsat například Tatiana Dyková Vilhelmová, Jana Plodková, Eliška Křenková, Karel Roden nebo Martha Issová. Naopak vůbec s první nominací vstoupili do závěrečného klání o Českého lva Simona Peková, Regina Rázlová, Oskar Hes, Jan Nedbal, David Prachař nebo Milena Steinmasslová. ČFTA pravidelně uděluje i ocenění za mimořádný přínos české kinematografii, které si v letošním roce v Rudolfinu převezme kameraman Vladimír Smutný.

Bratři
Foto: Český lev

Slavnostním večerem diváky a hosty provede Marek Eben. Křišťálové sošky budou předávat osobnosti z řad známých herců a dalších filmových tvůrců, například Václav Marhoul, Elizaveta Maximová nebo Natália Germáni. O hudební doprovod se postarají Jan P. Muchow se skupinou The Antagonists.

Filmy Bod obnovy, Bratři a Úsvit si mimochodem můžete pustit na Netflixu, pokud jste je ještě neviděli.

PŘEHLED LETOŠNÍCH NOMINACÍ NA ČESKÉHO LVA NAJETE ZDE

Zdroj: Český lev

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.