Trestanec je film z vězeňského prostředí plný testosteronu, který dnešní zhýčkaný svět potřebuje

Tom Blackout
Filmy
Foto: Netflix

Z nějakého neznámého důvodu se film, kde hlavní roli ztvárnil Jaime „fucking“ Lannister, ehm, vlastně Nikolaj Coster-Waldau, nedostal do radaru širší veřejnosti. Možná je to tím divným knírem na plakátě k filmu, možná proto, že ho neparodují davy puberťáků na TikToku, každopádně pokud nejste bábovka, tenhle film chcete vidět.

Jacob Harton býval úspěšným obchodníkem a otcem. Jedna nešťastná automobilová nehoda ho ale dostala na několik let za mříže mezi ty nejhorší zločince. Aby vězeňské peklo přežil, musel si vydobýt respekt. Teď už to začíná být docela zajímavé, nemám pravdu?

Foto: Netflix

Snímek ukazuje děsivé prostředí vězeňského života, které dokáže změnit člověka doslova k nepoznání. Nikolaj vás svým hereckým výkonem vtáhne do děje a budete s ním prožívat transformaci z milujícího taťky od rodiny na brutálního kriminálníka. K tomu si přidejte partu drsných týpků v čele s Jonem Bernthalem, který si na Netflixu zahrál postavu Punishera a atmosféru, která si obléká stále hutnější a hutnější kabát.

Foto: Netflixer

Režišér Ric Roman Waugh vytvořil příběh, ve kterém dokázal skloubit tři pilíře: psychologický vývoj postavy, boj se systémem a násilné kriminálníky. Surově a bez kompromisů do diváka dávkuje depresivní příběh, který je zakončený silným závěrem. V podstatě se jedná o takový protipól Shawnshanku, který ukazoval sice stejné prostředí, ale s úsměvem na tváři a velkou dávkou pozitivní nálady, tu v Trestanci nehledejte.

Hodnocení filmu se pohybuje kolem 75%, zabaví vás na 2 hodiny a můžete jej sledovat na Netflixu s českými titulky.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.