Sci-fi tip: Spectral nabízí 107 minut futuristické války s temnými silami. Musíte mu však odpustit pár drobností

Tom Blackout
Filmy
Foto: Netflix

Kritik řekne, že jde o béčkové sci-fi s průměrným hodnocením a už kvůli nižšímu rozpočtu vám snímek raději nedoporučí. Já si s ním dovolím nesouhlasit, a pokud máte rádi akci, výbornou vojenskou atmosféru a technologie budoucnosti, film vám vřele doporučuji.

Příběh začíná úmrtím elitního vojáka z dobře známe jednotky Delta Force. Záznam z kamery na jeho helmě ale odhalí, že se před ním v posledních momentech jeho života objevila záhadná anomálie. Agenti vyšetřující tuto událost se nemohou shodnout, zdali jde o novou maskovací technologii, chybu kamery nebo mají co dočinění se zabijáckým duchem. Jediný, kdo může pomoci rozlousknout situaci, je vynálezce spektrální kamery Doktor Clyne.

Foto: Netflix

Hlavní roli si zde střihl herec James Badge Dale a byla to výborná volba. Snímek se sice nezdržuje přehnanou propracovaností postav, za to ale rychle utíká. Zakládá si na zajímavém prostředí připomínajícím film Černý jestřáb sestřelen a na tajemné atmosféře, kterou tvůrci velmi dobře vizuálně zpracovali. Akční momenty jsou jedním slovem parádní, všechno je přehledné a i přes to, že nejlépe trénovaní vojáci na světě zrovna nebudou mít sluníčkový den, vy si budete si užívat.

Hoďte za hlavu některé vědecké nepřesnosti, těsné načasování, někdy až nadlidské inženýrské schopnosti a užijete si super podívanou s originálním nápadem, který režisér Nic Mathieu velmi zajímavě zpracoval. Bohužel zatím jen s anglickými titulky.

Diskuze
Pokud chcete přispět do diskuze, musíte se přihlásit.